Fotka kapely z Bardského večera ve Válci

Pohanský portál Kolovrat přinesl 28. 2. 2016 reportáž z Bardského večera, kde jsme o dva týdny dříve hráli. Filip Kubín a Jakub Archer sepsali své dojmy z celého uměleckého setkání českých pohanů. Citovat budeme oba pány jen v tom, co se týkalo Drugy a oběma děkujeme za milá slova.

Filip Kubín:

Po Chantech začala hrát moje další oblíbená kapela Druga. Hlavního kapelníka Vořecha znám už cca 7 let, kdy jsme spolu chodili na stejné semináře, a jsem rád, že kapelu stále drží a že celý projekt ještě více rozjel. Jako pohan spojený se slovanskými bohy a zaměřený na slovanskou kulturu vytvořil s kapelou celé koncertní pásmo písní spojené mýtem o Dívčí válce. Nejvíce se mi z celého pásma líbí píseň Letní tance o slavnostech letního slunovratu a hodně smutná, ale krásná píseň o umírající vodní víle a nepřátelském knězi (pozn.: Pramen pod skalou) . Škoda, že není nikde na Youtube. Zatím. Samozřejmě ale i jejich ostatní písně jsou skvělé.

Jakub Archer:

Pro mě byla Druga velkým a milým překvapením. Vlastně to bylo poprvé, co jsem na bardském večeru viděl zahrát kapelu o třech a více lidech a různých nástrojích. Nikdy jsem na nich také nezažil, že by se někdo ve své tvorbě tolik soustředil na slovanskou kulturu a mytologii. Byl to opravdu velice neobvyklý a zajímavý poslech. Do té doby jsem byl v průběhu večera zalezlý na místě, které jsem si ve Válci okamžitě zamiloval, což byla pohovka úplně vzadu v koutě. Druga mě ale vytáhla na bar, kde jsem si říkal: Je tohle vůbec možné?

(článek Filipa Kubína a Jakuba Archera pro Kolovrat)

Koncerty

eCD Kolo roku

CD Pramenům a vílám

Partneři

 

Logo ČPS
© 2019 Kapela Druga   |  Joomla Templates by   Joomzilla.com
Back to Top