Nastal poslední letní týden, přesněji prázdninový letní týden, a tak se trocha toho bilancování hodí. Jak jsme léto prožili? Kuba vyrazil na na Arkonu. Vořech se podíval na Ukrajinu a do Anglie. Oba pak hledali v těchto místech pohanské kořeny. Dominika s Kamilem zajeli na tábor Ligy lesní moudrosti, o kterém se psalo i na Aktuálně.cz.

Kamil, didgeridoo, Kračun a botaKapela zkoušet nepřestala. Dominika si půjčila malý "cimbálek" od naší kamarádky Jany "Maffet" Šouflové a natrénovla na něj zajímavé vyhrávky do několika našich písní. Nahradili jsme tak zvonkohru ve Sláva Jarovít; sólovou kytaru ve Vítr v rukou mám a začali hledat místo pro tento zvukově ladný nástroj ve Slunovratu i v novince Kračun. Ano, Vořech během léta dopsal a vyzkoušel na různých pohanských párty a Dobrých společnostech novou písničku Kračun. Brzy ji představíme. Hezky ji Airis z ČPS přejmenoval na "Přípitkovou", když při každém zaznění jména slovanského svátku zimního slunovratu - Kračuna - pozvedl roh s medovinou. A ostatní se k němu přidávali. Kamil s Kubou pro účely ozvláštnění aranží vyrobili a přinesli svá didgeridoo.

Domča ladi "cimbálek"A závěrem připomínáme dva Pohanské večírky, na kterých nás můžete potkat. První proběhne i s divadlem a kapelou Ořešák v Brně (13.9.) a druhý o měsíc později se Šedopláštěm v Ústí nad Labem (12.10.).

Koncerty

eCD Kolo roku

CD Pramenům a vílám

Partneři

 

Logo ČPS
© 2019 Kapela Druga   |  Joomla Templates by   Joomzilla.com
Back to Top