Smutných písní je dost, říkal jsem si, když mi má milá vyprávěla smutný příběh klisničky Vesny. Naše nová písnička, kterou Vám nyní představím, se lehce dotýká tohoto skutečného koňského osudu. V jedné pražské stáji vozila na svém hřbetě děti klisna Vesna, ryzí hnědá královna...

Jak běžel čas, Vesna zestárla a svůj důchod si měla odžít v klidu na pastvinách. Pražské stáje měly o koníka však stále zájem, po Vesně se však slehla zem. Zaznamenal jsem i velké facebookové pátrání, které nakonec skončilo velmi smutně. Majitel, navzdory přáním pražské stáje Vesnu odkoupit, ji nechal utratit v kafilérce. Ten příběh mám jen zprostředkovaně a mnohé se mohlo odehrát jinak, proto nikoho nesoudím, mě jen takto vyprávěný přišel velmi smutný.

Klisnička kdysi dostala své jméno po pohanské bohyni jara a zrození, a tak jsem se rozhodl napsat píseň, která se tohoto smutného příběhu dotkne jen okrajově. Nakonec na počátku našich životů jsou naše příběhy ještě nenapsané, stejně jako zatím nejsou napsané ani naše konce. Alespoň to tak vnímá a chápe naše mysl, navzdory možným představám fyziků a fatalistů. A tak i píseň Vesna není jen jarní nápěv o probouzení přírody, ale snažím se s ní klisnin příběh vyprávět od nového počátku, abych mu dopřál pocit nového šťastnějšího konce.

Níže si můžete přečíst text této veselé, ale i konejšivé písničky, kterou právě secvičujeme na naše plánované jarní koncerty.

Samotný text písně: Vesna

Za Drugu autor písně Vořech.

Koncerty

eCD Kolo roku

CD Pramenům a vílám

Partneři

 

Logo ČPS
© 2019 Kapela Druga   |  Joomla Templates by   Joomzilla.com
Back to Top