Ani déšť nás neodradil!!! A moc děkujeme všem, kteří v sobotu na Synkáči v Nuslích vydrželi pod stromem a pod deštníky, třeba i tančili v kapkách a kalužích. Zažít Nusle jinak! bylo prostě dokonalou ukázkou platnosti Murphyho zákoníku. A přes všechnu tu deštivou smůlu jsem nebyl z koncertu zklamaný.

Celý den se obloha škaredila, ale po nočních přeháňkách už stihly ulice vyschnout. Meteomapy ale vyzradily, že s 95% šancí bude po páté odpolední v Praze slejvák jako z hasičský hadice. Bohužel už při zvukovce nám nebe nad hlavou zčernalo a bez deště jsme dokázali zahrát jen pár úvodních písní. Už jsem zažil koncerty, kdy plachta na pódiu duní pod proudem přívaláku tak hlasitě, že se muzikanti na pódiu neslyší. Poprvé jsem však zažil situaci, kdy mne škvírou v plachtě déšť zlil a mezi kabely a odposlechy si voda hledala nová řečiště doposud nepojmenovaných veletoků. A diváci statečně skryti pod stromem a deštníky tančili a poslouchali nás. Zasloužíte si za ten hrdinský čin velký dík.

Zažít Nusle jinak není jen o drsných zážitcích s dešťovou pohromou, ale především o setkávání. Jako nuselský rodák jsem mezi stánky potkával své bývalé kolegy z knihupectví, sousedy z rodného domu, rodinu i bývalou spoluhráčku z Drugy, kterou jsem věru nečekal. Ochutnal pivo Tambor, které mne moc neoslovilo, a pochutnal si na skvělé klobásce. Snad za rok nám bude počasí nakloněno a zahrajeme Vám tu znovu, ovšem bez deštníků. :) Díky a zdraví za Drugu Vořech.

Koncerty

  • 15. prosinec 2018
    Pohanský večírek v Praze
  • 11. duben 2019
    Blavicon 2019
  • 22. červen 2019
    FAUN, Deloraine, Druga

CD Pramenům a vílám

Partneři

 

Logo ČPS
© 2018 Kapela Druga   |  Joomla Templates by   Joomzilla.com
Back to Top